Day 3 Results

Rank Bike# Class Name Bike Start CP1 Lunch-In Lunch-Out CP5 Finish Penalties Total Split
1 100 Ladies Natasha Cairns 150 XCW 8:07:00 9:57:55 11:01:51 11:21:51 13:05:23 14:15:34 6:08:34
2 102 Vets 40-49 Claude Sabatier 250 EXC 8:06:00 9:53:45 10:55:07 11:15:07 13:05:27 14:15:12 6:09:12 0:00:38
3 119 Vets 40-49 Lance Roozendaal YZ250 8:05:00 9:45:48 10:49:39 11:09:39 13:00:06 14:14:37 6:09:37 0:00:25
4 103 Vets 50+ John Buxton 300 EXC 8:03:00 9:58:13 11:02:12 11:22:12 13:14:15 14:20:26 6:17:26 0:07:49
5 115 All In Luke Corson 250 EXC 8:00:00 9:51:00 10:55:52 11:15:52 13:08:32 14:23:07 6:23:07 0:05:41
6 121 Vets 50+ Nick Blyth 300 EXC 8:10:00 10:01:54 11:08:05 11:28:05 13:25:00 14:33:39 6:23:39 0:00:32
7 104 All In Zach Sefuiva 250 EXC 8:11:00 10:06:19 11:16:36 11:36:36 13:27:17 14:37:02 6:26:02 0:02:23
8 107
108
Team Huntar Clarke
Logan Clarke
150 XCW
150 XCW
8:21:00
8:21:00
10:32:05
10:32:23
11:56:48
11:56:49
12:16:48 13:49:08 14:51:45 6:30:45 0:04:43
9 120 Vets 50+ Ian Colley WR250 8:09:00 10:09:23 11:19:50 11:39:50 13:37:24 14:47:09 6:38:09 0:07:24
10 114 All In Nicholas Jones 300 EXC 8:12:00 10:17:16 11:22:29 11:42:29 13:37:13 14:50:10 6:38:10 0:00:01
11 129 Vets 50+ Michael Sullivan TE300 8:14:00 10:17:23 11:22:41 11:42:41 13:37:41 14:52:11 6:38:11 0:00:01
12 105 Vets 50+ Wayne Clarke 300 EXC 8:08:00 9:59:17 11:02:07 11:22:07 13:18:21 14:49:08 6:41:08 0:02:57
13 128 Vets 40-49 Matt Reece TE300 8:02:00 10:31:08 11:33:32 11:53:32 13:34:36 14:45:59 6:43:59 0:02:51
14 110 Vets 40-49 Geoff Pahl 250 EXC 8:15:00 10:10:01 11:19:52 11:39:52 13:44:46 15:17:07 7:02:07 0:18:08
15 125 Ladies Lucia Oles 150 XCW 8:19:00 10:18:00 11:29:21 11:49:21 14:05:55 15:30:42 7:11:42 0:09:35
16 106 Vets 50+ Rick Braico 300 EXC 8:16:00 10:32:21 11:48:37 12:08:37 14:06:04 15:28:07 7:12:07 0:00:25
17 109 All In Michael Toulmin 250 EXC 8:17:00 10:32:07 11:48:49 12:08:49 14:09:02 15:35:15 7:18:15 0:06:08
18 113 All In Richard Brown 300 8:22:00 10:47:52 12:00:24 12:20:24 14:24:48 15:48:00 7:26:00 0:07:45
19 116 All In Colin Box EC200 8:27:00 10:48:03 12:04:52 12:24:52 14:35:20 15:55:55 7:28:55 0:02:55
20 111 Vets 50+ Don Munro 250 EXC 8:18:00 10:34:51 11:54:57 12:14:57 14:22:53 15:53:19 7:35:19 0:06:24
21 130 Vets 50+ David Matheson TE300 8:25:00 10:37:10 11:58:22 12:18:22 14:26:40 16:03:57 7:38:57 0:03:38
22 124 Ladies Julia Williams 150 XCW 8:26:00 10:52:55 12:09:34 12:29:34 14:42:17 16:10:34 7:44:34 0:05:37
23 127 Ladies Deidre Kiernan 250 EXC 8:23:00 10:49:31 12:08:38 12:28:38 14:37:38 16:08:28 7:45:28 0:00:54
24 117 Vets 40-49 Marcus Wyatt TE300 8:24:00 10:45:18 11:41:02 12:01:02 14:36:24 16:14:42 7:50:42 0:05:14
25 123 Vets 50+ Matt Shawcroft 350 EXC-F 8:20:00 10:53:01 12:07:32 12:27:32 14:37:43 16:11:32 7:51:32 0:00:50
26 126 Ladies Jules Shawcroft 250 EXC 8:27:00 11:03:36 12:19:18 12:39:18 15:22:14 17:03:50 8:36:50 0:45:18
27 118 Vets 40-49 Steve Yeoman 250 XC-F 8:04:00 9:46:49 10:47:26 11:07:26 15:29:32 16:47:50 8:43:50 0:07:00
28 101 All In Joshua Hilton 250 EXC 8:01:00 9:45:33 10:50:20 11:10:20 3:09:20
112 All In Alex Butler 250 XC-F
122 Vets 50+ Dean Paton 300 EXC