Day 2 Results

Rank Bike# Class Name Bike Start CP1 CP2 CP3-In CP3-Out CP4 CP5 Finish Penalties Total Split
1 153 All In Beau Taylor 250 EXC 8:00:00 8:43:11 9:33:52 10:57:04 11:17:04 12:08:20 12:34:44 12:47:54 4:47:54
2 157 All In Clarke Boyd TE250 8:00:40 8:43:17 9:32:05 10:57:07 11:17:07 12:08:09 12:34:53 12:49:30 4:48:50 0:00:56
3 220 Ladies Natasha Cairns 150 XCW 8:03:00 8:45:00 9:36:31 11:12:20 11:32:20 12:26:31 12:51:37 13:05:34 5:02:34 0:13:44
4 156 All In Matt Thorburn 300 EXC 8:02:00 8:43:25 9:37:16 11:10:52 11:30:52 12:26:40 12:52:53 13:09:47 5:07:47 0:05:13
5 200
201
Team Wayne Thompson
Luke Thompson
TE250
250 Freeride
8:01:00
8:01:00
8:43:06
8:43:05
9:33:48
9:33:45
11:11:04
11:10:58
11:30:58
11:30:58
12:27:06
12:27:27
12:52:49
12:52:46
13:10:30
13:10:16
5:09:30 0:01:43
6 152 All In Joshua Hilton 250 EXC 8:00:20 8:43:34 9:34:22 11:10:20 11:30:20 12:27:00 12:54:23 13:12:40 5:12:20 0:02:50
7 172 Vets 40+ Jason Skiffington 300 EXC 8:01:40 8:48:28 9:40:50 11:13:57 11:33:57 12:35:39 13:11:46 13:24:58 5:23:18 0:10:58
8 173 Vets 40+ Richard Feierabend KDX 200 8:04:40 8:50:20 9:46:50 11:25:23 11:45:23 12:45:13 13:27:21 13:48:12 5:43:32 0:20:14
9 151 All In Jordan Warren TE300 8:01:20 8:44:30 9:40:18 11:26:53 11:46:53 12:51:12 13:26:01 13:44:58 5:43:38 0:00:06
10 170 Vets 40+ Rick Braico TE300 8:05:00 8:50:27 9:51:25 11:34:14 11:54:14 12:49:32 13:26:54 13:55:34 5:50:34 0:06:56
11 154 All In Rowan Windley YZF250 FX 8:02:20 8:56:50 10:01:07 11:47:20 12:07:20 13:09:25 13:35:31 13:55:07 5:52:47 0:02:13
12 150 All In Michael Toulmin 250 XC-F 8:03:40 8:50:50 9:52:59 11:35:22 11:55:22 12:59:35 13:34:43 14:04:24 6:00:44 0:07:57
13 224 Ladies Lucia Oles 200 XCW 8:05:20 8:57:06 9:53:02 11:50:15 12:10:15 13:15:23 13:51:55 14:17:55 6:12:35 0:11:51
14 202
203
Team Jay Bennett
Matt Reece
300 EXC
TE300
8:03:20
8:03:20
8:51:33
8:51:35
10:00:28
10:00:18
12:02:57
12:02:51
12:22:51
12:22:51
13:41:00
13:40:44
14:18:44
14:18:54
14:58:01
14:57:49
6:54:41 0:42:06
15 171 Vets 40+ Marcus Wyatt TE300 8:04:00 8:58:55 10:09:22 12:13:36 12:33:36 6:00:00 10:29:36 3:34:55
16 221 Ladies Julia Williams 150 XCW 8:04:20 9:03:00 10:25:51 13:08:28 15:31:12 4:00:00 11:26:52 0:57:16
17 225 Ladies Sarah Collie 150 XCW 8:05:40 9:17:09 10:39:35 13:36:08 6:00:00 11:30:28 0:03:36
18 223 Ladies Chiara Soons 200 XCW 8:07:00 9:25:37 11:02:44 14:12:08 6:00:00 12:05:08 0:34:40
19 204
205
Team Deirdre Grey
Deidre Kiernan
FE250
FE250
8:06:20
8:06:20
9:18:56
9:18:55
11:01:38
11:01:43
14:11:15
14:11:36
6:00:00 12:05:16 0:00:08
20 155 All In Ethan Mears TE250 8:02:40 8:51:20 9:52:16 8:00:00 9:49:36
21 222 Ladies Jane Bennett 150 XCW 8:06:00 15:00:00 15:00:00 5:10:24
158 All In Lewis Whitworth 300 XC 8:06:40
22 9 All In Bradley Simpson TE300 10:00:00 10:00:00 10:00:00
23 62 All In Ricky Bennenbroek 250 EXC 14:00:00 14:00:00 4:00:00